2019-es Belmont tét: Lehet-e hármas koronás győztes?

A telivér lóverseny legendás hármas korona harmadik és utolsó szakasza szombaton van Belmont tét Elmontben, New York-ban. Sajnos ebben az évben nem lesz háromszoros korona, mivel két különböző ló már megnyerte a Kentucky Derby és az Preakness tét.

Csak a Belmont Stakesben futó ló nyerte meg az előző Triple Crown versenyek egyikét. Akarat háborúja, aki május 18-án nyerte meg a Preakness Tétket, szombaton fut. A Will Will háborúja volt a Kentucky Derby vitájának egyik lova, amely akkor következett be, amikor az egyik másik zsoké kifogta a Maximum Security győzelmét. Végül a Country House lett győztes.

A Country House nem vett részt a Preakness Stakesben, automatikusan garantálva, hogy ebben az évben nem lesz hármas korona győztes. A ló szintén nem fut a Belmont Stakesben, és a maximális biztonság sem.

A lóverseny utoljára látta a Tripla korona A győztes csak tavaly volt, amikor a Justify mindhárom versenyt megnyerte. Az igazolás előtt 2015-ben volt az amerikai fáraó. Összesen mindössze 13 hármas korona győztes volt az 1919-es első óta. 1978-tól 2015-ig történelmi aszály volt, amely a leghosszabb rés a hármas korona történetében. Ezt megelőzően a leghosszabb aszály volt a 25 éves szakadék az 1948. évi Citation és az 1973-as titkárság között.

Idén 10 ló versenyez a Belmont Stakes-ben, és a War of Will (9/2) és Tacitus (5/2) tartják a kedvenceiknek, jelentések CBS Sports. A többi versenyző Joevia (15/1); Everfast (12/1); Mester Vívó (11/1); Adó (11/1); Bourbon War (7/1); Spinoff (11/1); Sir Winston (7/1); és az Intrepid Heart (5/1).

Az akarat háborúját Mark Casse képzi, és Gary Barber tulajdonában van. Zsokéja Tyler Gaffalione lesz, aki a Preakness-i harcban versenyezte a Will War-ot.

'Ő egy gyönyörű ló, csodálatos alakzattal és olyan törzskönyvével, amely' valószínűleg az egyik legjobb észak-amerikai észak-amerikai ', és rdquo; - mondta Casse Newsday az akarat háborúja. & ldquo; Csak osztálya van, ellazult, ismeri a munkáját, és meg is csinálja. & rdquo;

A Will War háború a hetedik helyen végzett a Kentucky Derby-n. Miután a Maximum Security más sávokba sodródott, az utolsó szakasz során visszahúzták. Cassie azt mondta, hogy csak örül, hogy a Will of War és a Gaffalione nem estek le.

& ldquo; Annyira hálás voltam a verseny után, hogy a Will of War jó volt, & rdquo; - mondta Casse Newsday. & ldquo; Ha lement, négy vagy öt lovat vehetett magával. Annyira hálás voltam, hogy senki sem sérült meg, hogy nem is törődtem azzal, hogy elveszítem a versenyt. & Rdquo;